Тонколони затворен обем или фазоинвертор?

Не е поддръжка и Не е чат
В този форум може да говорите за каквото си искате, но НЕ и да го превръщате в чат!
sonik_blast
Пристрастен GEEK

Тонколони затворен обем или фазоинвертор?

Unread post by sonik_blast »

Четейки българските сайтове за хай фай техника (HI FI) човек добива представата, че никога в реалния живот неможе да слуша качествена музика освен ако няма милиони левове или поне едни 60 000... след ужасно много време проби и грешки като всеки човек и с как да се изразя по-точно доста късмет мисля взех решение да си направя собствени колони.

1. - Първото и най-важно нещо по-добро от затворения обем няма! Наслушах се на хорни, на как ли не тунинговани фазоинвертори на маранз и кеф блейдове и тинтири минтири. Най-доброто и най-чистата музика било то тонколони или слушалки е затворения обем.

2. - Второто най-важно нещо е размера! Е който каквото и да иска да си говори ако искате да усетите музиката ви трябват поне 25 сантови нискочестотни говорители и поне едни карбонови високочестотни с фероохлаждане. (Ма куполните били свирели най-чисто от коприна от крилата на феята на зъбките и т.н .... керамика или карбон това е най-чистия звук)

3. - Третото нещо е че не ви трябват ужасно мн пари а напротив. Мойте тонколони са с чист обем от 50 литра облицовани с вата и естествено дебел фурнир.

Сега ще ви дам моята конфигурация с бюджетно бюджетни говорители на визтон....:
нискочестотни - WS25E - 8 ohm (да да може и по-добре)
средни - M10, 8 Ohm (собствен затворен обем ... тук може и по-добре но и това е перфе)
високи - DTW72, 8 Ohm (и тука може мн по-добре но и това е перфе)

Гледайки следната конфигурация големите глави ще ревнат и ще кажат това не свири това ще е ужасно ти си малоумен и тн и тн, но факта е, че когато мой приятел си купи кеф блейд и ги сложи до тези 50 литрови говеда и на усилвателя сменяхме говорители на затворени очи разлика нямаше. Е разлика има кеф а са 22 000 лв броя а мойте се вързаха на 300 лв всичко... и ако г-дата експерти намират колосални разлики а те винаги ще намират... 44 000 лв... мисля да си ги ползвам да си водя семейството на почивки :)

Сега малко за слушалките http://www.whathifi.com/panasonic/rp-htx7/review => перфектни.

И сега малко за даковете и усилвателите... дак правим уникален в бг. (USB DAC "VARNA 2 MINI 2016")
Усилвателите ... всеки по-читав втора ръка аз съм с sony ta-ax205 (уникален)

Единственото място в цял свят където всеки, които направи нещо му казват, че е малоумен и че само си губи времето и не е похарчил 60 000 лв или не е купил на някой българин етера или на някой си друг българин ръчно изработените хорнички с орел отпред е България. Моя съвет е четете чуждестранните форуми, гледайте какво правят другите хора учете се. Защото да има уникални хорни и тонколони с фазоинвертори и т.н. и т.н. , но и ние можем даже можем много!
Не е важното къде си, важното е да си там, но да не си сам.
Колкото по-умен ставам, толкова по-тъп изглеждам в очите на другите.
No Fea Sonik Is Hea, YouR End Is Nea!

Post Reply