Реакцията при нов и-майл разкрива какъв тип човек сте

Не е поддръжка и Не е чат
В този форум може да говорите за каквото си искате, но НЕ и да го превръщате в чат!
SLuNchIcE
VIP

Реакцията при нов и-майл разкрива какъв тип човек сте

Unread post by SLuNchIcE »

Скоростта, с която отговаряте на получен имейл, разкрива емоционалното ви състояние - дали сте стресирани, пришпорени от обстоятелствата, или отпуснати, показва изследване на британска психоложка, цитирано от в. "Дейли мейл".

Вярно е, че доброто възпитание изисква незабавно да се отговори, когато се получи електронно писмо. Прекалено бързият отговор обаче може да издаде, че авторът на обратния имейл е в стрес, или че има ниско самочувствие, сочи анализът на д-р Карин Рено, хоноруван лектор в Университета на Глазгоу, и двама нейни колеги от университета "Пейсли".

Според тях потребителите на електронната поща са три вида, като жените, за разлика от мъжете, смятат, че на нов имейл трябва да се отговори незабавно. Първият вид ползватели на имейла са от типа "стресирани" и припрени. Те не искат кутията им да се задръсти от получените писма и се стремят да откликнат веднага.

Вторият вид са "пришпорени от обстоятелствата". Те виждат постъпващите имейли като задължение, което трябва да се поеме, но не изисква незабавно действие.

Третият тип хора са спокойни и смятат, че отговорът може да почака ден, седмица или повече.

Изводът на психолозите е, че първите две групи хора имат, общо-взето, по-ниска самооценка, докато волните и спокойни имейл ползватели са "широки души", които са уверени в себе си и имат високо самочувствие.

Световни агенции
bnr.bg
Никога нямаш време да го направиш правилно, но винаги има време да разрушиш нещо. [Мърфи]

sonik_blast
Пристрастен GEEK

Re: Реакцията при нов и-майл разкрива какъв тип човек сте

Unread post by sonik_blast »

Аз не реагирам :lol1:
Не е важното къде си, важното е да си там, но да не си сам.
Колкото по-умен ставам, толкова по-тъп изглеждам в очите на другите.
No Fea Sonik Is Hea, YouR End Is Nea!

SLuNchIcE
VIP

Unread post by SLuNchIcE »

sonik_blast wrote:Аз не реагирам :lol1:

Това за теб е публична тайна :))

Аз съм от първият тип Image
Никога нямаш време да го направиш правилно, но винаги има време да разрушиш нещо. [Мърфи]

ice_kill
начинаещ

Unread post by ice_kill »

SLuNchIcE wrote:
sonik_blast wrote:Аз не реагирам :lol1:

Това за теб е публична тайна :))

Аз съм от първият тип Image

Третия съм аз :)
Image

Post Reply